W związku z działaniami profilaktycznymi, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że Częstochowskie Centrum Świadczeń będzie zamknięte dla klienta do odwołania. Cały czas istnieje możliwość załatwiania swoich spraw on-line.
więcej »
Zainteresowanie i zapotrzebowanie na pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów sprawiło, że jego działalność została wydłużona do końca marca br. – Kilkanaście tysięcy wolontariuszy, przeszło 20 tys. seniorów – to bilans kilku miesięcy działania Korpusu.
więcej »
Miniparki, ogrody deszczowe, zielone przystanki komunikacji miejskiej – 58 ekologicznych pomysłów ma szansę na realizację w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”. Fundacja Santander Bank Polska przeznaczy na projekty 300 tys. zł. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane do 8 ...
więcej »
Działania społeczne są w Polce potrzebne. Organizacje społeczne działają praktycznie w każdym obszarze – zajmują się sportem, edukacją, kulturą, pomocą społeczną, rozwojem społeczności lokalnych i wieloma innymi rzeczami.
więcej »
Lato w teatrze to program grantowy skierowany m.in. do organizacji pozarządowych, które w okresie letnich wakacji szkolnych chcą zorganizować dwutygodniowe kolonie lub półkolonie teatralne dla dzieci i młodzieży zakończone pokazem.
więcej »
Już 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Sprawdź, kto musi się spisać, kiedy i dlaczego oraz o co będzie pytać rachmistrz spisowy.
więcej »
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 14 marca ale już od 27 lutego wprowadza zakaz używania przyłbic i chust do zakrywania nosa i ust. Dozwolone będą jedynie maseczki.
więcej »
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił program dofinansowania w roku 2021 zadań szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży, związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo.
więcej »
Komisja dialogu społecznego ds. edukacji zwróciła się do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z apelem, aby w dostępie do szczepień przeciw wirusowi COVID-19 na równi z nauczycielami potraktować m.in. edukatorów, instruktorów harcerskich, wychowawców pracujących w organizacjach ...
więcej »

Elektroniczny Generator

Elektroniczny Generator jest narzędziem internetowym umożliwiającym w prosty sposób wypełnienie oferty realizacji zadania publicznego składanej przez organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa, w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w ramach

  • otwartych konkursów ofert (art. 14 ustawy)
  • trybu małych zleceń (art. 19a ustawy)

Czytaj więcej

Przekaż 1%

Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych

CCOP służy integrowaniu organizacji pozarządowych oraz wspieraniu ich statutowej działalności na rzecz mieszkańców Częstochowy.