Do 9 maja każdy z nas, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie. Począwszy od 26 kwietnia codziennie uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnych roczników. Każda osoba dorosła będzie mogła skorzystać z niewykorzystanej dawki w punkcie szczepień.
więcej »
Pandemia koronawirusa zdecydowanie dała się we znaki wszystkim organizacjom pozarządowym i postawiła je przed decyzją „Być albo nie być”. Wiele z nich śmiało odpowiedziało: „Być!”. Jakie środki i metody wykorzystuje NGO, by utrzymać się w pandemicznej rzeczywistości?
więcej »
Nowa edycja akcji Masz Głos Fundacji Batorego startuje z rekordową liczbą zgłoszeń i uczestników. Do akcji przystąpiło 314 organizacji i grup z całej Polski.
więcej »
Sejm przyjął część poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Chodzi m.in. o wydłużenie – ze względu na pandemię – okresu obowiązywania dotychczasowych standardów dotyczących poziomu zatrudnienia i kwalifikacji pracowników w określonych placówkach opieki ...
więcej »
Ministerstwo Zdrowia RP zdecydowało o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja. Od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym ...
więcej »
Stowarzyszenie Akademia Seniora urządza Międzypokoleniowe Centrum Aktywności Dzielnicy Zawodzie-Dąbie, na które otrzymało dofinansowanie z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy.
więcej »
Przypominamy, że każdy obywatel Polski powinien wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wypełnij formularz spisowy, jeżeli tego nie dokonasz po 4 maja 2021 roku zadzwoni do ciebie w tej sprawie rachmistrz spisowy.
więcej »
Komisja Europejska przyjęła dziś roczny program pracy Europejskiego Korpusu Solidarności w perspektywie finansowej 2021-2027. Startuje więc nowy program dysponujący budżetem 1 miliarda 90 milionów euro na realizację działań tysięcy wolontariuszy i młodzieżowych projektów lokalnych.
więcej »
Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy województwa śląskiego, ponownie jak w poprzednich edycjach, będą mieli do dyspozycji 10 milionów złotych. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO podzielone są na dwie pule: EKO (5 mln zł) oraz REGIO ...
więcej »

Elektroniczny Generator

Elektroniczny Generator jest narzędziem internetowym umożliwiającym w prosty sposób wypełnienie oferty realizacji zadania publicznego składanej przez organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa, w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w ramach

  • otwartych konkursów ofert (art. 14 ustawy)
  • trybu małych zleceń (art. 19a ustawy)

Czytaj więcej

Przekaż 1%

Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych

CCOP służy integrowaniu organizacji pozarządowych oraz wspieraniu ich statutowej działalności na rzecz mieszkańców Częstochowy.